Ciągłe schodzenie i chodzenie po schodach jest niezwykle męczącą czynnością, na którą zdarzy się narzekać nawet młodym i zdrowym osobą. Wraz z wiekiem przemija nie tylko nasza uroda, ale także i sprawność ruchowa. Zaburzenia prawidłowego funkcjonowania układu ruchu dotykają w dużej mierze dotykają osoby w podeszłym wieku, niekiedy jednak przyczyną tej dysfunkcji mogą być różnego rodzaju choroby wrodzone lub nabyte. Ograniczona sprawność ruchowa utrudnia takim osobom swobodne i bezpieczne przemieszczanie się po schodach. Jak ułatwić codzienne funkcjonowanie seniorowi?
Pokonaj schody w kilka sekund!
Najprostszym rozwiązaniem będzie zakup profesjonalnego krzesła schodowego. Są to nowoczesne urządzenia, które w Polsce z miesiąca na miesiąc zyskają to coraz większą popularność. Na ich zakup decydują się przede wszystkim osoby starsze oraz schorowane mieszkające w domkach, wewnątrz, których znajdują się schody oraz placówki opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. W sytuacji, kiedy w tak dużych obiektach nie zainstalowana została winda jest to jedyny sposób na umożliwienie pacjentom poruszania się swobodnie po terenie placówki.
Krzesła schodowe zaliczane są do grupy tzw. wind schodowych, zastanawiasz się pewnie skąd zatem wzięła się nazwa „krzesło schodowe”? Otóż ma ona wiele wspólnego z wyglądem samej windy, która ma charaktery wygodnego krzesła o solidnej konstrukcji, które przymocowane jest do szyn, po których torze się porusza. Rozkład szyn dostosowywany jest do konstrukcji schodów – te z kolei mogą być zupełnie proste lub wręcz przeciwnie. Model krzesła schodowego dopasowany musi zostać w sposób indywidualny, do osobistych wymagań klienta oraz warunków architektonicznych panujących w miejscu jego montażu.
Dodatkowymi atutami krzeseł schodowych jest łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo użytkowania. Choć urządzenie wygląda na skomplikowane w użyciu to wbrew pozorom takie nie jest, wystarczy tylko usiąść na nim w sposób prawidłowy, przypiąć się pasami a następnie wcisnąć jeden przycisk, który je uruchomi. Obsługa jest na tyle prosta, by osoby starsze czy niepełnosprawne nie miały z nią większych problemów.
Jak widać zakup krzesła schodowego ma wiele zalet, to najważniejszą jest ułatwienie osobie z ograniczoną zdolnością ruchową szybkie i bezpieczne poruszanie się po całym domu. Korzystając z urządzenia senior w dosłownie w kilka sekund przemieści się z jednej części domu do drugiej, co przełoży się na jego komfort życia oraz samopoczucie.

0