Zauważyłeś kolejną rysę na ścianie Twojego domu? Na przełomie kilku najbliższych miesięcy przyglądaj się jej bacznie, bowiem jest to tzw. zwiastun pęknięcia ściany.
Popękane mury nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są one również niebezpieczne, gdyż świadczyć mogą o naruszeniu konstrukcji całego budynku. Jak radzić sobie z tego typu usterkami? W jakich sytuacjach należy zgłosić się po pomoc do specjalistów?

Pęknięcia pojawiające się na ścianach, szczególnie te niewiadomego pochodzenia wzbudzają we właścicielach lokalu niepewność oraz strach. Widząc rozległe szczeliny i dziury pierwszą myśl skupiamy głównie na wyglądzie estetycznym, dopiero potem zastanawiamy się nad możliwymi przyczynami ich wystąpienia, których tak na dobrą sprawę może być wiele. Problemu należy doszukiwać się w kiepskiej jakości tanich materiałów użytych do budowy danego obiektu, w błędach ze strony architektów lub wykonawców jednak najczęściej za zniszczenia ścian i murów odpowiedzialna jest natura. Czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć, osunięcia się ziemi, skrajne temperatury, długotrwałe działanie promieni słonecznych – wszystko to może wpływać na stan techniczny murów. Wspomnieć należy także o upływającym czasie, aby to zrozumieć wystarczy tylko spojrzeć na zabytkowe mury sprzed kilkudziesięciu lat.
Kiedy zgłosić się po pomoc do profesjonalnej ekipy remontowej? Do tej kwestii idealnie można ustosunkować zdanie „małe pęknięcie – mały problem, duże pęknięcie – duży problem”. Dlatego też najrozsądniej jest działać natychmiast, im mniejsza usterka tym naprawa zostanie wykonana szybciej a dodatkowo jej koszty nie będą zbyt wysokie. Odwlekając skontaktowanie się ze specjalistami, narażasz swój dom lub inny budynek użytkowy na pogorszenie się jego stanu technicznego oraz wizualnego, mniej na uwadze to, że rysa nie zawsze musi być spowodowana ulewnymi deszczami, czasami jest to oznaka poważnej usterki, którą należy w trybie natychmiastowym usunąć.

Jedną z najskuteczniejszych metod naprawiania popękanych ścian i murów jest Brutt Technologies. Jej twórcami jest niemiecka renomowana marka Brutt Saver, która opatentowała najlepszy sposób na wzmocnienie i stabilizację uszkodzonych powierzchni.
Skorzystać z niej mogą właściciele zarówno domków mieszkalnych jak i dużych obiektów użytkowych. Metoda ta wyróżnia się szybkością, trwałością oraz wysoką jakością wykonania. Od 20 już lat wykorzystywana jest ona przez polskie firmy zajmujące się naprawą i renowacją popękanych ścian i murów budynków, co tylko potwierdza jej niezawodność.

https://www.brutt-saver.pl/

0