Spokojny i komfortowy sen jest niezwykle ważny dla zachowania dobrego samopoczucia oraz zdrowia. W trakcie snu w ludzkim organizmie zachodzi szereg procesów regeneracyjnych pozytywnie wpływających na jego prawidłowe funkcjonowanie. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej poduszki, która zadba o naszą wygodę podczas spania. Oprócz zwykłych jaśków, w sprzedaży dostępne są także specjalistyczne poduszki ortopedyczne. Czym różnią się od tych standardowych? Na czym polega ich działanie? Podpowiadamy.
Wygląd i zastosowanie poduszek ortopedycznych
Poduszki ortopedyczne, nazywane również anatomicznymi charakteryzują się przede wszystkim swoim unikatowym kształtem. Odpowiednio wyprofilowane idealnie dopasowują się do naturalnej krzywizny ciała, zapewniając tym samym solidne podparcie oraz stabilizację dla kręgosłupa. Co więcej, w porównaniu do tradycyjnych poduszek modele anatomiczne posiadają zdecydowanie wyższy stopień twardości i elastyczności.
Zgodnie z opinią lekarzy specjalistów oraz fizjoterapeutów na zakup poduszki ortopedycznej powinny zdecydować się w dużej mierze osoby, które zmagają się z porannymi bólami kręgosłupa i szyi, bólami głowy, a także miewają problemy z zasypianiem. Poduszki o anatomicznym kształcie wskazane są również w przypadku występowania wad postawy oraz różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa.
Wpływ na zdrowie
Systematyczne korzystanie z poduszki ortopedycznej pozytywnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. W dużym stopniu poprawiają komfort i jakość snu. Skutecznie niwelują występujące dolegliwości bólowe kręgosłupa, sztywność karku, nadmierne drętwienie kończyn górnych, nawracające migrenowe bóle głowy itp. Ich długotrwałe użytkowanie sprzyja także zapobieganiu pogłębiania się występujących wad postawy.
Jaka poduszka do spania najlepsza?
Biorąc pod uwagę korzyści zdrowotne, jakie wiążą się ze stosowaniem poduszek ortopedycznych, to właśnie ich wybór będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak, aby zakupiona poduszka spełniała swoją podstawową funkcję, to powinna ona zostać wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów. Wybierając pomiędzy poszczególnymi modelami, warto wybrać ten o średnim stopniu twardości, który przez ekspertów uznawany jest za najbardziej uniwersalny.
Zastanawiasz się, gdzie zakupisz wysokiej jakości poduszkę ortopedyczną? Ich sprzedażą zajmuje się między innymi firma Fimex, która w swojej bogatej ofercie posiada również wygodne meble wykonane z wytrzymałej i ultra elastycznej pianki tapicerskiej.

https://www.fimex.pl/

0