Sen wpływa pozytywnie na nasz organizm, który to w trakcie kilkugodzinnej drzemki regeneruje się przygotowując tym samym na wyzwania jakie niesie ze sobą następny dzień. Nie każdy jednak budzi się z promiennym uśmiechem na twarzy, znaczna większość naszych rodaków zaraz po wstaniu z łóżka narzeka na ostry ból kręgosłupa w odcinku szyjnym. Jego przyczyny należy szukać w nieodpowiedniej pozycji snu, najprostszym sposobem na unikanie bolesnych pobudek jest zakup profesjonalnej poduszki ortopedycznej.

O poduszkach ortopedycznych zrobiło się głośno kilka lat temu, kiedy to światowi specjaliści potwierdzili ich zbawienny wpływ na nasze samopoczucie a przede wszystkim zdrowie. Dzisiaj można je kupić dosłownie wszędzie, polecane są przez lekarzy ortopedów, rehabilitantów oraz masażystów. Jeżeli cierpisz z powodu silnych i nawracających bóli kręgosłupa, bóli głowy, bezsenności wykryta została u Ciebie dyskopatia bądź inne schorzenie kręgosłupa a dodatkowo Twój kręgosłup szyjny narażony jest na różnego rodzaju obciążenia to zakup poduszki ortopedycznej będzie najlepszym co możesz zrobić dla swojego zdrowia.
Poduszki ortopedyczne od tych tradycyjnych odróżniają się kształtem oraz stopniem twardości. Ten model poduszek jest odpowiednio wyprofilowany, w sposób odpowiadający anatomicznej budowie naszego organizmu. Kładąc się lub opierając o taką poduszkę odciążamy kręgi szyjne a co za tym idzie, przyczyniamy się do zmniejszenia dokuczliwych dolegliwości bólowych. Co więcej, jak udowodniły ostatnio przeprowadzone badania, regularne korzystanie z poduszki ortopedycznej to szansa na całkowite wyeliminowanie schorzeń takich jak bezsenność czy bóle głowy lub kręgosłupa, wynikające z utrzymywania nieodpowiedniej pozycji w trakcie snu bądź pozycji siedzącej.

Aby poduszka ortopedyczna spełniała, jak należy swoją funkcję musi być ona wykonana w dobrych jakościowo materiałów. Wysoka jakość wykonania w tym konkretnym przypadku przekłada się na wysoki komfort spania. Pianka znajdująca się w jej wnętrzu nie może być ani zbyt twarda ani zbyt miękka. Poduszka powinna być odporna na odkształcanie się, tylko w ten sposób zagwarantuje stałą, stabilną i prawidłową pozycję ciała podczas snu, którą zmieniamy nieświadomie i dosyć często w przeciągu kilku godzin.
Fimex jako jedna z najlepszych hurtowni mebli tapicerskich oferuje swoim klientom możliwość zakupienia profesjonalnych poduszek ortopedycznych, wykonanych z tzw. pianek leniwych (pianki termo-elastycznej).

0