Specjalistyczne sprzęty, których głównym zadaniem jest pomoc w bezpiecznym pokonywaniu różnego rodzaju barier architektonicznych, powstały z dużą myślą o wszystkich osobach zmagających się z dysfunkcją narządu ruchu. W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła popularność podnośników sufitowych. Ich obecność w miejscu zamieszkania w dużym stopniu przekłada się na poprawę komfortu życia osób chorych i niepełnosprawnych. Kiedy warto rozważyć możliwość nabycia tego profesjonalnego urządzenia? Gdzie kupić podnośnik sufitowy?

Zastosowanie
Podnośniki sufitowe, podobnie jak pozostałe rodzaje sprzętów dla osób z ograniczoną zdolnością ruchową, rewelacyjnie sprawdzą się zarówno w przypadku placówek publicznych, jak i obiektów prywatnych. W zależności od wybranego modelu urządzenia te można instalować w domach i mieszkaniach, szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, sanatoriach, domach opieki, hospicjach itp. Podnośniki sufitowe przystosowane zostały do użytku przez osoby niepełnosprawne, seniorów oraz osoby będące w okresie rehabilitacji.
Zastanawiasz się, w jakim celu montuje się podnośniki? Należy pamiętać, że są to urządzenia, z których pomocą możliwe jest szybkie, bezproblemowe i bezpieczne wstawanie z łóżka, kanapy lub fotela oraz swobodne i samodzielne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami np. sypialnią a łazienką, co w przypadku osób z ograniczoną zdolnością ruchową bywa często bardzo uciążliwe i czasochłonne.
Montaż i obsługa
Jeżeli chodzi o instalację urządzenia, to przebiega ona stosunkowo szybko i sprawnie. Jednym z atutów podnośników sufitowych jest fakt, iż dzięki swojej uniwersalnej budowie mogą one zostać zamontowane w dowolnym pomieszczeniu. Ponadto ich zamocowanie w powierzchni sufitu nie wiąże się z koniecznością naruszania zastałej konstrukcji architektonicznej. Na rynku dostępne są modele przystosowane do poruszania się zarówno po torze prostym, jak i krzywolinijnym, co umożliwia dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Równie prosta co sam montaż jest obsługa podnośnika, który sterowany jest przy pomocy pilota zdalnego sterowania, wyposażonego w kilka standardowych przycisków.
Jesteś ciekaw, gdzie można zakupić tego typu sprzęt? Jedną z firm oferujących w swojej sprzedaży podnośniki sufitowe jest Lift Plus. Firma oprócz sprzedaży profesjonalnych urządzeń dla osób niepełnosprawnych i seniorów, umożliwia swoim klientom skorzystanie z usługi kompetentnego doradztwa oraz fachowego montażu zakupionych sprzętów.

https://www.liftplus.pl/

https://wynajem-wozkow-widlowych.pl/

0