Pomimo pojawiających się wciąż nowych rozwiązań architektonicznych, w dalszym ciągu są takie miejsca, które można określić mianem barier dla osób niepełnosprawnych.

Najpoważniejszym utrudnieniem są zdecydowanie schody, których, bez jakiegoś udogodnienia, nie sposób pokonać. Na szczęście pojawia się wiele firm, które proponują odpowiedź na pytanie, „W jaki sposób znieść bariery dla osób niepełnosprawnych?”. Tą odpowiedzią są specjalne platformy przyschodowe dla osób niepełnosprawnych, które można zainstalować wszędzie tam, gdzie mowa o schodach prostych.

Największą zaletą takich urządzeń jest to, że są one niezwykle uniwersalne. Można je bowiem zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, słowem wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wyjścia naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób poruszających się na wózku. Warto zwrócić uwagę na to, że takie platformy mogą jeździć na długość toru sięgającą nawet do osiemdziesięciu pięciu metrów. Nie ma więc takich schodów, których nie dałoby się dzięki takiemu urządzeniu pokonać.

Wybór platformy przyschodowej jest również istotny dla tych wszystkich osób nie w pełni sprawnych, którzy nie chcą korzystać z pomocy innych osób, kiedy kwestia dotyczy poruszania się po mieście. Dzięki takiej platformie osoba niepełnosprawna może samodzielnie wybierać się na przejazd bez obawy o to, że coś się jej stanie, czy też, że nie będzie potrafiła sobie poradzić z obsługą takiego urządzenia.

Platforma przyschodowa jest w pełni bezpieczna dla osoby, która z niej korzysta. Ponadto nie zajmuje ona wiele miejsca, więc doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo wąskimi przejściami. Możemy więc mieć pewność, że taka konstrukcja w żaden sposób nie będzie przeszkadzać osobom w pełni sprawnym, kiedy będą oni chcieli przejść, gdy platforma będzie uruchomiona. Dodatkowym atutem jest to, że platforma ta może być w dowolnym kolorze, a więc można ją zaadaptować do określonej przestrzeni, by stała się jej integralną częścią.

0