Proces urządzania wnętrz nie należy do najprostszych czynności, wymaga on zarówno wyczucia stylu jak i dobrej znajomości podstaw aranżacyjnych. Zakup kolejnego magazynu wnętrzarskiego czy obejrzenie najnowszego odcinka ulubionego programu związanego z tematyką aranżacji to zdecydowanie za mało. Zatem na jakich czynnikach warto się skupić przygotowując się do urządzenia własnych czterech kątów? Kiedy skorzystać z usług specjalistów?

Większość osób, które stają przed wyzwaniem samodzielnego zaprojektowania wnętrza domu lub mieszkania, udaje się na zupełnie przypadkowe, spontaniczne zakupy do salonu meblowego, sklepu budowlanego itp., co niestety, ale jest jednym z największych i zarazem najpowszechniejszych błędów aranżacyjnych. Od czego w takim razie zacząć? Wybór stylu aranżacyjnego, w jakim będą urządzane wnętrza powinien znaleźć się na pierwszym miejscu. Nowoczesny, minimalistyczny, loftowy, skandynawski, włoski, prowansalski czy też tradycyjny – podjęcie ostatecznej decyzji należy tylko i wyłącznie do Ciebie!
Pragniesz by Twoja nowa sypialnia emanowała czystością i spokojem a y kolei salon designerską nowoczesnością? Oczywiście każde pomieszczenie może zostać urządzone w inny sposób, jednak ważne jest by wszystkie w sposób dyskretny scalały się ze sobą tworząc nieskazitelną jedność. Pamiętaj, by wnętrza prócz estetycznego wyglądu zachwycały swoją funkcjonalnością, co z kolei w dużym stopniu przełoży się na komfort codziennego życia. Skup się na wyglądzie ogólnym konkretnych pomieszczeń – układzie, wymiarach, przeznaczeniu itp., jak zapewne wiesz istnieje wiele sztuczek aranżacyjnych dzięki którym w prosty sposób można optycznie powiększyć małe przestrzenie i odwrotnie.
Wiedząc już w jakim stylu urządzisz swoje cztery kąty, łatwiej Ci będzie dobrać kolor farb do ścian, podłogi, oświetlenia, mebli czy elementów dekoracyjnych, bowiem zależnie od wybranego rodzaju aranżacji będą one posiadały nieco inne charakterystyczne cechy, np. styl skandynawski wyróżnia się wykorzystaniem mebli wykonanych z naturalnego drewna.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu efektu jak z katalogu to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz, którzy zajmą się nie tylko przygotowaniem projektu nowego mieszkania według Twoich wskazówek, ale też i realizacją zamierzonych celów. BRAF DESIGN specjalizuje się właśnie w wykonywaniu tego rodzaju usług. Wraz z pomocą pracowni projektowej marzenia mają szansę stać się rzeczywistością!

0