Sport to zdrowie – a o zdrowie trzeba dbać przez cały rok. Podczas wakacji chętniej jednak poddajemy się lenistwu, a już na pewno podczas urlopowego wyjazdu. Aby nie stracić zapału do ćwiczeń także podczas kilku dni laby, warto wybrać wczasy z jogą – to świetna opcja zarówno dla miłośników kultury wschodu i tamtejszych ćwiczeń, ale także dla osób, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę i poznać dobroczynne właściwości osiągnięcia harmonii i spokoju według zaleceń z Dalekiego Wschodu.
Dlaczego warto ćwiczyć jogę?
O pozytywnych właściwościach jogi można pisać wiele, jednak nie bez powodu przeżywamy aktualnie prawdziwą fascynację ćwiczeniami ze wschodu. Przede wszystkim jest to aktywność fizyczna, którą może pokochać każdy. Nieważne czy masz wysportowane ciało, czy dopiero próbujesz wymodelować sylwetkę lub zrzucić zbędne kilogramy – joga jest także dla Ciebie. Istnieje tak wiele rodzajów ćwiczeń różniących się od siebie poziomem trudności i stylem, że może się do nich przekonać nawet największy przeciwnik fizycznego wysiłku.
Joga pomaga redukować stres zmniejszając poziom kortyzolu, oczyszcza z toksyn, polepsza krążenie poprzez naukę odpowiedniej techniki oddychania oraz redukuje bóle i leczy uciążliwe dolegliwości. Przede wszystkim uczy jednak akceptacji siebie i swojego ciała.
Wczasy z jogą – wybrać te w Polsce czy za granicą? 
Aby spędzić miły wyjazd samemu lub z rodziną, wcale nie trzeba szukać dalekich lokalizacji. Wczasy z jogą mogą być zarówno kilkudniowym wyjazdem, jak i weekendowymi warsztatami. Na wczasy możemy wybrać się również w święta, długie weekendy czy Sylwestra. Każdy odpoczynek – nawet ten krótki – jest na wagę złota. Ale jaki kierunek najlepiej obrać? Jeżeli jesteśmy ograniczeni czasowo, w tym przypadku można poszukać lokalnej oferty. Polska oferuje bardzo wiele, jeżeli chodzi o piękne tereny i miejsca wolne od miastowego zgiełku. Bieszczady, Mazury, czy nasze Tatry to tylko przykładowe kierunki. W zależności, czy jesteśmy ciepło czy zimnolubni, możemy również rozejrzeć się na miejscami znacznie bardziej odległymi – popularnym miejscem na wczasy z jogą jest Daleki Wschód.
Więcej informacji oraz propozycji wczasów z jogą znajdziesz na stronie: https://slowandactive.pl

0