Rodziny, w których znajduje się osoba niepełnosprawna dużą uwagę skupiają na tym, by zapewnić jej jak najlepszą wygodę oraz komfort. Nowa sytuacja jest trudna nie tylko dla niepełnosprawnego, ale także i dla samych domowników, którzy starają się tak zaaranżować mieszkanie by było ono odpowiednio przystosowane do lokatora poruszającego się na wózku inwalidzkim.

Bardzo często osoby poruszające się na wózku inwalidzkim izolują się od reszty świata, co nie ukrywajmy negatywnie odbija się zarówno na ich samopoczuciu jak i zdrowiu. Zamknięcie w czterech ścianach jeszcze bardziej utwierdza ich w przekonaniu, że w ich życiu zaszły nieodwracalne zmiany. Niektórzy taką decyzję podejmują świadomie, inni zaś nie mają wyjścia, gdyż mieszkają w bloku na czwartym piętrze, który dodatkowo pozbawiony jest windy. Wówczas samodzielne opuszczenie mieszkania i udanie się na zakupy do pobliskiego sklepu dla osoby niepełnosprawnej wydaje się być zadaniem praktycznie niewykonalnym, ale czy jest to sytuacja zupełnie bez wyjścia? Czy osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim nie może udać się na spacer czy do kawiarni? Otóż nie, w dzisiejszych czasach życie niepełnosprawnych może być niezwykle wygodne i komfortowe. Wystarczy wykonać jeden prosty ruch by to co niemożliwe stało się możliwe! Skoro blok pozbawiony jest windy a warunki nie pozwalają na jej wybudowanie to nic nie stoi na przeszkodzie by taką windę zamontować na zewnątrz budynku, ułatwiając tym samym osobie niepełnosprawnej samodzielne wyjście z domu.
Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych modeli wind dla niepełnosprawnych, mogą mieć one postać np. platformy bądź podnośnika. Decydując się na zakup takiego urządzenia należy zwrócić uwagę zarówno na predyspozycje budynku oraz rozmiar i funkcjonalność samego urządzenia. Konstrukcja musi być solidna i mocna, tylko w ten sposób korzystanie z windy będzie w pełni bezpieczne. Winda powinna być dostosowywana indywidualnie do warunków osoby poruszającej się na wózku, w końcu to ona będzie jej głównym i jedynym użytkownikiem.

Nasza firma oferuje swoim klientom szeroki wybór wind dla niepełnosprawnych, które umożliwią im normalne funkcjonowanie. Pomożemy Ci nie tylko w dobrze właściwego urządzenia, ale także zajmiemy się montażem wybranej przez Ciebie windy. W dniu zamontowania windy odmieni się życie osoby niepełnosprawnej, która ponownie otworzy się na świat, starając się by każdy kolejny dzień przybliżał ją do zamierzonych celów!

0